Detoksykacja – kiedy, dlaczego, jak często?

Wydawałoby się, że święta już dawno minęły, a w każdym z nas nadal jest żywe wspomnienie tych dwóch obiadów pod rząd, które zjedliśmy najpierw z naszą rodziną, a następnie z teściową.

Myślicie, że “uciekliście” on nadwyżki kilogramów? Fakt jest taki, że wszystko z opóźnieniem daje znać o sobie, a naszemu organizmowi jest potrzebna odnowa, odrodzenie, nowe narodziny… Nazwijcie to jak chcecie. Nie chodzi tylko o dodatkowe kilogramy, lecz ogólnie o wpływ szkodliwych produktów spożytych w okresie świąteczno-zimowym.

Organizm ma swój system oczyszczania, a detoksykacja jest naturalnym sposobem przyśpieszającym ten proces, który pomoże wam ochronić się przed chorobami!

Trucizny mogą powstawać w wyniku naturalnych procesów, które zachodzą w naszym organizmie poprzez spożywanie pokarmów lub przez wdychanie chemikaliów, takich jak pestycydy, środki czyszczące, dodatki do żywności, dym papierosowy…

Podłogę trzeba regularnie czyścić – nasze ciało również!

Żaden proces czyszczenia (mamy na myśli prace domowe) nie jest wielką rozrywką, ale gdy praca zostanie zakończona, macie satysfakcję z wykonanego obowiązku, jesteście szczęśliwi i czujecie się dobrze! Tak samo będziecie się czuć także po detoksykacji ciała – jak nowo narodzeni!

Nie będziemy wam szczegółowo opowiadać, którędy te wszystkie szkodliwe substancje wychodzą z waszego ciała, bo to jest oczywiste. Opowiemy wam tę fajną część, to znaczy o tym, co dzieje się w trakcie i po detoksykacji, jak ją przeprowadzić i jak często.

Jak często powinienem przeprowadzić "remont kapitalny" swojego ciała?

Czynności te powinno się wykonywać 1 do 3 razy rocznie. W żadnym wypadku więcej niż 3 razy. Najlepiej ją przeprowadzić po świętach i po jedzeniu bogatym w kalorie oraz wtedy, gdy odczuwacie któreś z niżej podanych dolegliwości. Powinna trwać 3 do 7 dni.

Dlaczego i kiedy w ogóle "oczyszczamy się"?

W dzisiejszych czasach żyjemy w przyspieszonym tempie i wszystkie nasze organy są przepracowane. Jemy ciężką i niezdrową żywność odpowiadającą nowoczesnemu stylowi życia, a organizm musi ją przerobić.

Jeśli prowadzicie taki tryb życia bez przerwy dla waszego organizmu, mogą wystąpić różne dolegliwości, takie jak:
➔ nieuzasadnione zmęczenie i niedobór energii
➔ złe trawienie i wzdęcia
➔ zaburzenia cyklu miesiączkowego
➔ podrażnienia skóry, zła cera i alergia
➔ ból głowy, problemy z pamięcią i koncentracją

Sleepy young woman portrait with one opened eye trying kill alarm clock. Early wake up, not getting enough sleep, going work concept. Female stretching hand to ringing alarm willing turn it off

Matki karmiące, dzieci, pacjenci cierpiący na chroniczne choroby zwyrodnieniowe, raka lub gruźlicę powinni przed detoksykacją skonsultować się ze swoim lekarzem.

Produkty pożądane i niepożądane?

Plany detoksykacji mogą obejmować specjalną dietę, rośliny, hydroterapię, ćwiczenia, techniki oddychania i/lub terapię w saunie.

W trakcie “czyszczenia” unikajcie następujących produktów: fast foody, kawa, alkohol i papierosy, sól, napoje słodzone i gazowane, żywność z dużą ilością tłuszczu, słodycze i słone przekąski, żywność gotowa i konserwowana, produkty zawierające pszenicę i gluten.

Gwiazdami waszej diety powinny być owoce i warzywa. Posiłki w trakcie całego dnia powinny być lekkie, nie możecie ich pomijać i robić dłuższej głodówki w ciągu dnia, ponieważ później będziecie się przejadać, a takim zachowaniom mamy zapobiec! Warzywa przygotowujcie jak najkrócej, tak żeby zachowały one wartościowe substancje.

Sałatki warzywne są znakomite na przyspieszenie metabolizmu, wzmocnienie odporności i oczyszczanie organizmu z toksyn. Sałatki doprawcie naturalną oliwą z oliwek wysokiej jakości.

Dobrze jest spożywać jak najwięcej płynów – wszystko jedno czy pod postacią wody, herbatczy zup (około 2 l dziennie). Ciepłe zupy warzywne oraz soki ze świeżych owoców i warzyw są świetnym sposobem na podniesienie poziomu energii.

Woman drinking vegetable smoothie after fitness running workout on summer day. Fitness and healthy lifestyle concept

Powtarzanie jest matką wiedzy, więc znów wam powiemy, że idealnym czasem do przeprowadzenia detoksykacji, oprócz stycznia, jest wiosna lub lato. Zimą je się cięższą i bardziej tłustą żywność, a mniej owoców i warzyw, tak więc przed latem zaleca się przeczyścić organizm i przygotować go na sezonowe owoce i warzywa.

Oczyśćcie swój organizm i poczujcie przypływ energii! :)