Engelhard

http://www.engelhard-am.de

engelhard

Engelhard to firma farmaceutyczna produkująca leki i suplementy diety. Główna siedziba firmy znajduje się w Niemczech, w mieście Niederdorfelden niedaleko Frankfurtu nad Menem. Początkowo była to mała firma rodzinna założona przez Karla Philippa Engelharda (patrz zdjęcie z prawej strony) w 1872 r. Jednen z pierwszych produktów firmy, tabletki do ssania na chrypkę Isla-Moos, był pakowany ręcznie przez Karla Philippa Engelharda, jego żonę i czwórkę ich dzieci, każdego wieczoru po długim dniu pracy. Od samego początku firma ENGELHARD nieustannie rozwijała się, tworząc nowe i udoskonalając istniejące produkty, by w końcu ewoluować w średniej wielkości firmę farmaceutyczną o uznanej pozycji na rynku produktów leczniczych.

Powstanie firmy jest interesującym przykładem jak pojedyńcza apteka “Rosenapotheke” produkująca szereg złożonych preparatów dla swoich pacjentów i partnerów stała się rozwiniętą firmą farmaceutyczną. Syn właściciela apteki, Karl Philipp Engelhard, którego imię wciąż nosi firma, zdecydował się kontynuować dzieło ojca i dzięki swojej szerokiej wiedzy i dużemu doświadczeniu został szanowanym farmaceutą we Frakfurcie,. Stałe zwiększanie oferty produktów i ich ilości doprowadziło w 1872 r. do podjęcia decyzji o rozdzieleniu apteki i produkcji leków – ten rok uznawany jest za rok powstania tej dynamicznej firmy farmaceutycznej.

engelhard-lijekovi

Od ponad 140 lat firma ENGELHARD jest godnym zaufania partnerem lekarzy, farmaceutów i pacjentów w Niemczech i wielu krajach na całym świecie. Obecnie spółka zatrudnia ponad 200 wykwalifikowanych ekspertów. Motto przewodnie firmy Engelhard “Twój partner w zdrowiu!” podsumowuje jej cele, skupiające się na produkcji szerokiej gamy skutecznych i powszechnie stosowanych produktów, a także na dużym zaangażowaniu firmy w podnoszenie jakości życia osób cierpiących na choroby dróg oddechowych.

Każdego roku ENGELHARD inwestuje znaczne środki w badania i rozwój, zwłaszcza w zakresie testowania skuteczności roślin leczniczych takich jak bluszcz i porost islandzki. Wyniki testów potwierdzają bezpieczeństwo i właściwości lecznicze produktów firmy.

Isla Moos to jeden z najstarszych preparatów gotowych opracowanych w Niemczech. Już w 1860 r., założyciel firmy Karl Philipp Engelhard opracował i produkował duże ilości “pasty Isla Moos”, która stała się znanym i popularnym lekiem.

Prospan zajmuje ważne miejsce pośród licznych leków ziołowych jako skuteczny lek na kaszel. Po wielu testach, firma Engelhard opracowała wyciąg z liści bluszczu, będący głównym składnikiem syropu i tabletek musujących Prospan.